Komunikat
KOMUNIKAT
Dnia 09.03.2020 r., w sprawie przetargu nieograniczonego na bezgotówkowy zakup oleju napędowego na sezon 2020/2021, wpłynęły następujące zapytania:
1. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania zakupu paliwa w formie bezgotówkowej przy użyciu kart paliwowych zaakceptuje, aby karty paliwowe wydane zostały w ciągu 15 dni roboczych od przedłożenia wniosku/zamówienia na karty przez Zamawiającego po podpisaniu umowy, lub przedłożenia wniosku/zamówienia w przypadku blokady danej karty (utrata, zmiana danych i itp.) lub zamówienia nowej karty, przy jednoczesnej akceptacji opłaty za karty:
* 0 zł netto za kartę nową,
* 10 zł netto za kartę wymienną (na skutek zagubienia, kradzieży, zmiany dotychczasowych danych etc.).
Odp.: Zamawiający nie dopuszcza takiej możliwości
2. W odniesieniu do zapisów SIWZ, informujemy, że Wykonawca daje możliwość tankowania paliwa na wszystkich swoich stacjach, umożliwiających dokonywanie transakcji przy użyciu kart paliwowych. Czy Zamawiający może zaakceptować taką sytuację i w przypadku ewentualnej modernizacji lub wyłączenia ze sprzedaży danej stacji dokonywać transakcji na innej stacji paliw Wykonawcy położonej najbliżej siedziby stacji wyłącznej lub modernizowanej (w okresie realizacji umowy może zaistnieć taka ewentualność)?
Odp.: Zamawiający nie akceptuje takiej możliwości.
3. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę treści zapisu w § 2 ust 2 wzoru umowy wskazując jako potwierdzenie transakcji dowód wydania (wydruk z terminala)?
Pracownik Zamawiającego tankujący paliwo do pojazdów i maszyn będących w użytkowaniu Zamawiającego na stacji paliw Wykonawcy zobowiązany jest do wprowadzenia właściwego kodu PIN, przypisanego indywidualnie do karty paliwowej i jako potwierdzenie transakcji otrzyma dowód wydania (wydruk z terminala). Dowód wydania (wydruk z terminala) będzie zawierał następujące dane: numer rejestracyjny tankowanego pojazdu, datę poboru paliwa, ilość i wartość zakupionego paliwa, numer karty paliwowej
Odp.: Zamawiający nie wyraża zgody na proponowaną zmianę wzoru umowy.
4. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zapisów par 2 ust. 5 projektu umowy, wskazując, że zakup paliw dokonywany będzie po cenach z momentu dokonania transakcji na danej stacji paliw?
Odp.: Zamawiający nie dopuszcza możliwości zmiany zapisów wzoru umowy.
5. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zapisu w § 3 ust 1? Wykonawca proponuje następujący zapis: „Dostawy paliw będą rozliczane w następujących okresach rozliczeniowych: I okres rozliczeniowy od 1 do 15 dnia miesiąca, II okres rozliczeniowy od 16 do ostatniego dnia miesiąca, na podstawie sporządzonego przez Wykonawcę raportu transakcji. Faktura będzie uwzględniała ilość zakupionych w danym okresie paliw. Za datę sprzedaży uznaje się ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego.”
Odp.: Zamawiający nie dopuszcza możliwości zmiany zapisu wzoru umowy.
6. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zapisów w § 3 ust. 2 projektu umowy?
Wykonawca informuje, że załącznik do faktury stanowiący jej integralną część zawiera wykaz wszystkich zakupów z danego okresu rozliczeniowego dokonywanych na poszczególne karty paliwowe, tj.: numery kart ( w miejsce imienia i nazwiska), ilość i ceny jednostkowe brutto zakupionych paliw lub liczbę towarów i usług, wartość (netto, brutto, VAT) paliw (towarów i usług), pozycję faktury. Dla danej pozycji faktury wskazana jest wartość brutto przed opustem, wielkość opustu, wartość (brutto, VAT, netto) po opuście.
Odp.: Zamawiający nie dopuszcza możliwości zmiany zapisów wzoru umowy.
7. Czy Zamawiający akceptuje termin płatności 14 dni od wystawienia faktury?
Odp.: Tak, Zamawiający akceptuje taki termin.
8. Czy Zamawiający wyraża zgodę, aby w § 3 ust. 4 istotnych postanowień umowy doprecyzować, że Zamawiający zapłaci odsetki za opóźnienia w transakcjach handlowych?
Odp.: Zamawiający wyraża zgodę na takie doprecyzowanie wzoru umowy.
9. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość dołączenia już do właściwej umowy (po wyborze oferenta) załącznika w postaci ogólnych warunków sprzedaży i używania kart paliwowych Wykonawcy - w odniesieniu do kwestii nie uregulowanych w umowie (wskazany regulamin stanowi załącznik niniejszej korespondencji)?
Odp.: Zamawiający nie dopuszcza takiej możliwości.
10. Czy w związku z dynamiczną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa w Polsce Zamawiający wyrazi zgodę na złożenie oferty drogą mailową w postaci dokumentów podpisanych elektronicznym podpisem kwalifikowanym?
Odp.: Zamawiający wyraża zgodę na taką drogę złożenie oferty przetargowej.
11. Czy Zamawiający wyraża zgodę na przesunięcie terminu składania ofert ?
Odp.: Zamawiający nie wyraża zgody na przesunięcie terminu składania ofert.